Şeffaf Ortodonti

Dişleri ideal pozisyona getirebilmek için artık diş teli yerine görünmez şeffaf plak ortodonti tedavisi kullanılmaktadır.
Şeffaf plaklardan oluşan Şeffaf Plak teknolojisi sayesinde en büyük sorunlarınız arasında yer alan diş çarpıklıklarından ağrı ve sızı olmadan aynı zamanda hiç kimse tarafından fark edilemeyecek bir şekilde dişlerinizi ideal pozisyonuna getirebilir ve sağlıklı gülüşünüze kavuşabilirsiniz.

Diş Teline Alternatif Teknoloji Şeffaf Plak
Diş teli taktırmak yerine Şeffaf Plak tercih edilmesinin en büyük sebepleri arasında dışarıdan bakıldığında kesinlikle fark edilememesi gelmektedir. Tedaviniz şeffaf plaklar kullanılarak yapılır. İkinci bir unsur ise tedavi süresince hiçbir acı, ağrı ya da sızı ile karşılaşmazsınız. En can alıcı noktası ise istediğiniz zaman tek bir elinizi kullanarak çıkartabilmeniz gelmektedir. Bildiğiniz gibi diş telleri tedavi süresince dişinizde kalmalıdır. Ancak şeffaf plakları günde 22 saat takmanız yeterli olmaktadır. Ayrıca dişinizin nasıl bir pozisyona geleceğini tedavinizin başında geliştirdiğimizi Şeffaf Analiz yazılımı ile 3 boyutlu olarak inceleyebileceksiniz.
Şeffaf Plaklar ile Tedaviye
Şeffaf Plaklar ile Tedaviye ortalama 3-5 ay arası sürmektedir. Her bir şeffaf plak günde en az 22 saat kullanılacak olup 2 hafta boyunca takılır.
Halk Arasında Görünmez Diş Teli Olarak Bilinir
Şeffaf plaklar halk arasında görünmez diş teli olarak bilinir. Dişinizi fırçalarken ya da yemek yerken çıkarma şansınız vardır ve bu sayede herhangi bir ağız kokusu ile karşılaşma durumunuz yoktur.
Hastalar Neden Şeffaf Plak Kullanmayı Tercih Ediyor ?
Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi şeffaf plak kullanılmasının en büyük sebebi dışarıdan bakıldığında fark edilememesidir. Özellikle çalışmak zorunda iken dişlerini tedavi ettirmek isteyenler tarafından bu özellik aşırı önem taşımaktadır. Yurt dışında da olduğu gibi Türkiye’de de birçok ünlü şeffaf plak tedavi yöntemini kullanmaktadır. Hastaların bu tedavi yöntemini kullanma sebepleri ise şu şekilde sıralanabilir;
• Özellikle çocukların ve genç neslin diş telleri takarak istenmeyen ve psikolojilerini bozan hitaplar ile çağrılmasının önüne geçmesi,
• Dışarıdan bakıldığında en yakınlar tarafından dahi fark edilememesi,
• Tedavi sırasında herhangi bir acı, ağrı ya da sızı ile karşılaşılmıyor olması,
• Tedavi başlangıcının kısalması ve güzel gülüşlere en yakın sürede kavuşulması,
• Tedavi süresinde diş yapısının nasıl olacağının dijital ortamlar üzerinden an ve an takip edilebilmesi,
• Estetiksel ortodonti tedavi olması %100 bio malzeme olmasından kaynaklı ağız ve diş yapısını kesinlikle bozmaması,
• Tedavi süresince peltek konuşmalara sebebiyet vermemesi, konuşmanızı etkilememesi.